profiRC.cz

Kategorie

Výrobci

Reklama

DC watt meter Pelikán

DC watt meter Pelikán

Digitální stejnosměrný wattmetr pro současné měření okamžitého proudu, napětí, výkonu/příkonu a proteklého náboje. 70 A trvale/100 A špičkově, do 50 V.

Více detailů


799 Kč vč. DPH


Stejnosměrný wattmetr je velmi užitečnou pomůckou pro každého modeláře, který provozuje modely s elektrickým pohonem. Může zabránit poškození motorů, regulátorů otáček a akumulátorů tím, že poskytne údaje nezbytné pro to, aby tato zařízení pracovala v bezpečné oblasti provozních hodnot. Umožňuje také bezpečné experimentování s různými akumulátory, vrtulemi, převodovými poměry atd. za účelem optimalizace pohonného systému. S jeho pomocí můžete měřit kapacitu akumulátorů, měřit zatížení přijímačového akumulátoru v modelu za provozu a zjišťovat bezpečnou dobu provozu. S wattmetrem už nebudete odhadovat nebo hádat, ale budete měřit a vědět!

Pomocí přístroje lze současně měřit a sledovat:
1. Okamžitý proud - měří okamžitý proud odebíraný zátěží ze zdroje. Umožňuje tak sledovat zatížení napájecího akumulátoru, porovnávat proudový odběr stejného elektromotoru s různými vrtulemi nebo s různými převodovými poměry atd.
2. Výkon/příkon - měří okamžitý příkon zátěže (elektromotoru).
3. Napětí zdroje - měří okamžité napětí napájecího zdroje (např. pohonného akumulátoru).
4. Proteklý elektrický náboj - umožňuje měřit kapacitu akumulátorů, zbytkovou kapacitu, sledovat vybíjení akumulátoru za normálního provozu modelu atd. Zapojuje se mezi pohonný akumulátor a elektronický regulátor otáček, mezi přijímačový akumulátor a přijímač - obecně mezi akumulátor a zátěž, mezi napájecí zdroj a nabíječ atd..


Wattmetr se připojuje do měřeného obvodu a napájí se z měřeného zdroje; díky zanedbatelnému vnitřnímu odporu a malému proudovému odběru pro vlastní provoz neovlivňuje funkci měřeného systému. Díky velkému rozsahu provozního/napájecího napětí a velkému rozsahu měřených proudů pokrývá prakticky celou škálu potřeb rekreačních i sportovních modelářů. Do měřeného obvodu se připojuje pomocí dvou párů vstupních a výstupních kabelů se silikonovou izolací o průřezu cca 2,5 mm2, které můžete opatřit libovolnými (kvalitními!) konektory dle vaší volby. Zvláště vhodné jsou zlacené konektory o průměru 3.5, 4 nebo 6 mm nebo zlacené  DEAN T-konektory. Při zapojování je vždy třeba bezpodmínečně dodržet správnou polaritu vývodů a dodržet zapojení "po spádu" napětí - na vstup wattmetru se připojuje zdroj, ze kterého proud teče, a na výstup wattmetru se připojuje zátěž proud odebírající. 

Technické parametry: 

- Napětí: 3,3 - 50,0 V DC (stejnosměrné)
- Proud: 70,0 A trvalý, max. 100 A po dobu 10 s
- Rozměry: 101 x 57 x 24 mm
- Hmotnost: cca. 100 g

Košík  

(prázdný)

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky