profiRC.cz

Kategorie

Výrobci

Reklama

Cessna 480 - M2 - RTF 4k 2.4GHz brushless

Cessna 480 - M2 - RTF 4k 2.4GHz brushless

RC set obsahující sestavený model letounu CESSNA z pěnového polystyrenu se střídavým motorem s osazeným RC vybavením, akumulátory, nabíječem a čtyřkanálovým vysílačem 2,4 GHz FHSS v módu 2 (plyn vlevo).

Více detailů

Sleva!
3 423 Kč vč. DPH

3 721 Kč vč. DPH

sleva 8 %)


Pronikavá radiace v pásmu 2,4 GHz, která zasáhla celý povrch planety, se nevyhnula ani osvědčené Cessně 480. Nová čtyřkanálová RC souprava 2,4 GHz zaručuje, že Cessna nyní již jen tak nepodlehne nějakému rušení a minulostí jsou také starosti s krystaly a volnými/obsazenými kanály...prostě nepochybujeme o tom, že tenhle malý roztomilý motoráček bude i nadále patřit mezi nejoblíbenější modely pro začátečníky a rekreační poletování!

Prakticky hotová polomaketa amerického sportovního hornoplošníku zhotovená z pěnového polystyrenu a poháněná střídavým motorem s výbornými letovými vlastnostmi vhodná i pro začátečníky.

Trup modelu s odnímatelným motorovým krytem je vylisován z kompaktního houževnatého plastu a je již (s vyjímkou přijímače) osazen palubní elektronikou - dvěma pikoservy pro ovládání směrovky a výškovky, a pohonnou jednotkou - střídavým motorem s rotačním pláštěm a střídavým elektronickým regulátorem otáček s BEC stabilizátorem napájení. Podvozek je drátový tříkolový s řiditelnou příďovou nohou, hlavní podvozek se zasouvá do držáku ukotveného na spodní straně trupu. Křídlo z pěnového polystyrenu s profilem s rovnou spodní stranou je jednodílné, s nainstalovanou dvojicí pikoserv pro ovládání křidélek a přívodními prodlužovacími kabely. Ocasní plochy jsou z pěnového polystyrenu, do výřezů v trupu se upevňují malými vruty.

K ovládání modelu slouží klasický čtyřkanálový vysílač 2.4GHz FHSS (systém s frekvenčním přeskokem v rozprostřeném spektru)s křížovými ovladači uspořádanými v Módu 1 (plyn vpravo), trimy a přepínači smyslu výchylek pro všechny kanály. Vybaven je rovněž nabíjecím konektorem pro nabíjení vysílačových akumulátor ve vysílači (vhodné nabíječe jsou Hitec CG-22, CG-S32). Pro napájení vysílače budete potřebovat 8 AA (tužkových) alkalických baterií nebo akumulátorů (nejsou součástí RC setu). Pokud neradi držíte vysílač v rukou, můžete ho doplnit popruhem Hitec (#8311) nebo jej umístit do pultu pro vysílače Optic 6 (stačí být štědřejší s pěnovou páskou v oblasti boků skříňky vysílače).

RC set obsahuje:

 • trup vylisovaný z odolného plastu s namontovaným střídavým motorem, regulátorem otáček 18A, šestikanálovým 2.4GHz FHSS přijímačem a 2 servy,
 • křídlo vylisované z pěnového polystyrenu s instalovanými 2 servy,
 • ocasní plochy z pěnového polystyrenu,
 • čtyřkanálový vysílač 2.4GHz FHSS,
 • pohonný akumulátor Li-poly 11,1 V 1500 mAh (15C),
 • 12 V rychlonabíječ,
 • podrobný návod ke stavbě a létání.
Rozpětí 1 120 mm
Délka 810 mm
Plocha křídla 17,8 dm2
Hmotnost 695 g
Funkce S, V, K, M
Náročnost S0/P1

Důležité upozornění - Párování

V souvislosti se sjednocováním typů 2.4GHz vysílačů a přijímačů dodávaných v našich RC setech (tj. se zavedením nové RC soupravy Cadet 4) se u RC setů ALPHA 1500, SKYLADY III 2.4 GHz a CESSNA 480 2.4GHz dodávaných v současné době mění způsob párování.

RC soupravy nyní umožňují práci s přijímači obsaženými v RC setech Beta 1400, Alpha 1500, Skylady III 2.4GHz, Cessna 480 2.4GHz - a to s přijímači staršího provedení "Typ 1" (nenesou štítek se sériovým číslem) i přijímači současnými "Typ 2" (označenými nálepkou se sériovým číslem). Stejně tak mohou fungovat s přijímači RX-600 ("Typ 2") dodávanými jako součást RC soupravy CADET 4 nebo prodávanými zvlášť.

Pro párování s daným typem přijímače je třeba vysílač nejprve přepnout do odpovídajícího provozního režimu:

Párování s přijímačem "Typu 1" (Kompletní postup včetně volby režimu vysílání)

 • 1. Vysílač je vypnutý.
 • 2. Stiskněte a držte tlačítko "PDM" na vysílači. Zapněte vysílač. Ve chvíli, kdy na vysílači zelená LED bliká pomalu a červená LED bliká dvojnásobnou rychlostí, tlačítko "PDM" uvolněte.
 • 3. Červená LED několikrát rychle blikne, a poté obě LED ještě po dobu několika sekund signalizují výše popsaným způsobem, který provozní režim vysílače byl zvolen. Poté obě LED rychle zablikají a rozsvítí se trvale.
 • 4. Zapněte přijímač (připojte pohonný akumulátor k regulátoru otáček). Vysílač a přijímač by od sebe neměly být dále než 1 m.
 • 5. Pomocí plastové tyčinky nebo malého šroubováku stiskněte a držte párovací tlačítko na přijímači (nachází se na levém boku přijímače, těsně nad anténou). V průběhu několika následujících vteřin bude LED na přijímači nejprve blikat pomalu, poté rychle a nakonec bude svítit nepřerušovaně. Uvolněte párovací tlačítko, RC souprava je připravena k provozu.

Párování s přijímačem "Typu 2" (Kompletní postup včetně volby režimu vysílání)

 • 1. Vysílač je vypnutý.
 • 2. Zapněte přijímač. Stiskněte pomocí plastové tyčinky nebo malého šroubováku párovací tlačítko na přijímači (nachází se na levém boku přijímače, těsně nad anténou) a držte jej po dobu delší než 2 sekundy. LED na přijímači blikne dvakrát s dlouhou prodlevou a dvakrát s krátkou prodlevou a poté začne rychle blikat.
 • 3. Stiskněte a držte tlačítko "PDM" na vysílači. Zapněte vysílač. Ve chvíli, kdy LED na vysílači pravidelně přeblikávají, tlačítko "PDM" uvolněte. (Vysílač a přijímač by od sebe neměly být dále než 1 m.)
 • 4. Červená LED rychle zabliká na potrvrzení volby provozního režimu pro vysílač "typu 2" a poté obě LED opět přeblikávají.
 • 5. Zatímco obě LED na vysílači přeblikávají, krátce stiskněte tlačítko "PDM" na vysílači. Obě LED na vysílači se rozsvítí; LED na přijímači zhasně a poté se rovněž svítí nepřerušovaně.
 • 6. Párování bylo úspěšně provedeno, vypněte přijímač a poté vysílač. Nyní můžete zapnout vysílač a přijímač, RC souprava je připravena k provozu.

Pozn.: Nejste-li z nějakého důvodu předem schopni zjistit, zda máte přijímač "Typu 1" nebo "Typu 2", prostě vyzkoušejte oba postupy.

Košík  

(prázdný)

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky